cobrabusy.pl

Blog tematyczny z zakresu motoryzacji, detailingu i mechaniki.

Motoryzacja

Ile można zarobić w skupie za auto?

Ile można zarobić w skupie za auto?

Masz stary samochód, którego nie chcesz już używać? Jesteś właścicielem auta powypadkowego, którego naprawa jest nieopłacalna? Koszty naprawy Twojego auta przekraczają Twoje możliwości finansowe? Sprzedaj swój samochód do stacji demontażu pojazdów. Otrzymasz gotówkę do ręki, a specjaliści ze skupu aut zajmą się wszystkimi formalnościami. 

Ile możesz zarobić za sprzedaż samochodu w skupie aut?

Cena zależy od kilku czynników. Jeśli Twoje auto jest kompletne i nieuszkodzone, to cena będzie zadowalająca. Za stary samochód możesz uzyskać nawet kilka tysięcy złotych (w zależności od roku produkcji i jego marki). 

Drugi, ważny czynnik, to waga. Im auto cięższe, tym więcej zarobisz. Dlaczego? Wyjaśnimy to w kolejnym akapicie. 

Jeśli Twoje auto jest uszkodzone, powypadkowe lub niekompletne (brakuje w nim silnika, skrzyni biegów, elementów karoserii czy chociażby akumulatora) skup aut będzie musiał obniżyć proponowaną kwotę. 

Co ważne – sprzedając pojazd do skupu pojazdów, nie poniesiesz żadnych kosztów. Firma odbierze Twoje auto własnym transportem (lawetą) i załatwi wszystkie formalności za Ciebie. 

Ty otrzymasz świadectwo odebrania auta, które pozwoli Ci wyrejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji. Po co płacić OC za auto, którego nie używasz? 

Ile można zarobić w skupie za auto

Dlaczego warto oddać auto do dobrego skupu pojazdów?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jak działa skup aut. A działa on w bardzo prosto i szybko. 

Po pierwsze, demontuje z samochodów części, zdatne do dalszego wykorzystania i sprzedaje je. Zgodnie z prawem, nie wolno sprzedawać części układu hamulcowego, zawieszenia czy też  poduszek powietrznych, ale można sprzedawać części blacharskie, kompletne silniki, skrzynie biegów, czy elementy wyposażenia wnętrza. W ten sposób nic się nie marnuje. 

Części, których nie można sprzedać, są grupowane według materiałów, z jakich je wykonano. 

Stopy różnych metali są grupowane i sprzedawane do hut. Po przetopieniu zostaną wykorzystane po raz kolejny.  Być może także do produkcji aut albo części samochodowych.

Tworzywa sztuczne grupuje się wedle rodzajów, mieli i dodaje granulat do produkcji nowych tworzyw. Stare opony także są mielone. Od lat proszek ze starych opon wykorzystywany jest masowo do produkcji nowych opon. Albo do budowy dróg. Przetwarza się wiele rzeczy, nawet stare oleje ściągnięte z układów auta (np. na smary). 

Nic zatem dziwnego, że im cięższe auto, tym więcej pieniędzy dostaniesz za nie, gdy oddasz je na skup. Firma prowadząca licencjonowaną działalność jako skup pojazdów zarabia na każdym kilogramie pojazdu. 

Sprzedaj samochód w AW Motors – to najlepszy skup samochodów we Wrocławiu i okolicach

AW Motors to firma działająca na rynku od wielu lat. Prowadzi działalność w sześciu lokalizacjach, w tym jako skup aut Wrocław. Firma jest ceniona za profesjonalne podejście do klienta i szybką realizację transakcji.

Jeśli chcesz pozbyć się starszego, skorodowanego, powypadkowego albo niepotrzebnego auta – przygotuj dokumenty i skontaktuj się ze Stacją Demontażu Pojazdów AW Motors. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij