cobrabusy.pl

Blog tematyczny z zakresu motoryzacji, detailingu i mechaniki.

Motocykle

Jakie buty na choppera wybrać?

Jakie buty na choppera wybrać?

Każdy motocyklista powinien posiadać odpowiedni strój ochronny. Odpowiednie ubrania poprawią bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Sprawdź, jakie buty na choppera wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego odpowiednie buty są tak ważne
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze butów
  • jakie buty na choppera wybrać

Odpowiednie buty – dlaczego tak ważne?

Część osób uważa że w przypadku choppera nie trzeba posiadać profesjonalnych butów. Często osoby kierują się wyborem pod kątem dopasowania do reszty stylizacji. Jest to oczywiście błędne myślenie. Buty na choppera powinny zapewniać wygodę oraz bezpieczeństwo. W razie wypadku nie mogą spaść ze stóp. Jeżeli motor się wywróci, takie buty chronią również przed ewentualnym zmiażdżeniem nogi lub stopy. Dodatkowo, wysokiej jakości obudowie stabilizuje stopę, co również ma wpływ na bezpieczeństwo. Styl ma znaczenie, jednak powinniśmy je brać pod uwagę jako ostatnie, jeśli chodzi o wybór obuwia. Wyróżnia się dwa rodzaje butów: niskie i wysokie. Niskie nadają się idealnie do jazdy rekreacyjnej, w szczególności w porze letniej. Z kolei buty wysokie służą do jazdy profesjonalnej. Nie należą do szczególnie wygodnych, natomiast sprawdzą się świetnie w terenie.

jakie buty na choppera

Jakie buty na choppera?

W wyborze butów na choppera nie należy się w żadnym wypadku kierować się ich ceną.
W przypadku dobrych modeli cena nie będzie niska. Kowbojki dobrze utrzymują się na stopach i sprawiają że jazda jest komfortowa. Posiadają charakterystyczny wygląd, w postaci ostrych nosków i wysokich obcasów. Warto wiedzieć, że kowbojki sprawdzą się lepiej na krótszych trasach, w mało wymagających warunkach. Jeżeli jesteś jednak miłośnikiem długich tras, warto wybrać kawaleryjki. Można je poznać po niskim obcasie i ściętym nosku. Pasują idealnie do stroju na choppera, a jednocześnie są wygodniejsze niż kowbojki. Jeżeli bliżej wam do nowoczesnego designu, to możecie wybrać buty na choppera do połowy łydki, najczęściej z klamrami. Ciekawym wyborem są również sznurowane buty motocyklowe w stylu vintage.

Buty na choppera – czym się kierować?

Obudowie na choppera musi być bardzo mocne, pomimo że nie osiąga się aż tak zawrotnych prędkości, tak jak przypadku np. ścigacza. Wykonanie powinno być solidne i na najwyższym poziomie. Buty na choppera są stosunkowo drogie, jednak jest to inwestycja na długie lata, w szczególności jeśli model wykonany jest ze skóry. Warto zwrócić uwagę, czy posiadają wodoodporną, oddychającą membranę, gdyż tylko takie sprawdzą się w deszczu. Kolejnym istotnym elementem jest podeszwa buta. Powinna być antypoślizgowa oraz ergonomiczna. W kwestii wygody, należy wspomnieć również o wyściółce, która powinna być z poliamidu. To zdecydowanie lepszy wybór niż wersja z poliestru. Dla większego bezpieczeństwa, należy wybrać modele ze wzmocnieniami w obrębie kostki i piszczela. Ostatnią kwestią o której warto wspomnieć, są ochraniacze w okolicy palców i pięt. Po tym artykule wiesz już na co zwrócić uwagę przy wyborze butów na choppera.

Udostępnij