cobrabusy.pl

Blog tematyczny z zakresu motoryzacji, detailingu i mechaniki.

Motoryzacja

Sedan do 20 tys złotych

Sedan do 20 tys złotych

Obecnie posiadanie auta stało się swego rodzaju standardem. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez samochodu, zwłaszcza gdy mieszka się w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. W takiej sytuacji problem mogą stanowić nawet podstawowe czynności, takie jak wyjazd do sklepu lub pracy. Dawniej posiadanie samochodu było zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych. Na szczęście w dzisiejszych czasach samochody stały się dość powszechne, dzięki czemu łatwo można kupić auto z drugiej ręki, w naprawdę dobrej cenie. W tym artykule poznasz kilka propozycji aut do 20 tysięcy złotych.

Sedan do 20 tys – o czym należy pamiętać przed zakupem?

Sedany przedstawione w tym artykule w dzień premiery kosztowały ponad 200 tysięcy złotych. Aktualnie można kupić je za 10% tej ceny, co zdecydowanie należy potraktować jako okazję do zakupu luksusowego i prestiżowego auta w dobrej cenie. Należy jednak pamiętać, że luksusowe samochody z początku XXI wieku często są dość drogie w eksploatacji. Pozornie wydawać by się mogło, że stać na nie każdego, ponieważ cena ich zakupu nie powala na kolana. Okazuje się, że potencjalne naprawy często mogą wiązać się z kosztami, które stanowią znaczną część wartości auta. Jeśli trafimy na wadliwy egzemplarz, po kilku naprawach takiego auta może się okazać, że kosztowały nas one więcej, niż wyniósł zakup samochodu. Przed zakupem takiego auta należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny oraz zorientować się, ile kosztują najbardziej popularne części zamienne do konkretnych modeli aut. Zakup używanego sedana do 20 tysięcy jest nieco ryzykowny, jednak jeśli uda się trafić na dobrze utrzymany egzemplarz, jazda takim autem może sprawić bardzo dużo radości.

Kilka propozycji sedanów do 20 tysięcy złotych

Jeśli interesuje nas sedan do 20 tysięcy złotych pierwszym modelem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest Audi A6 C5. Ten samochód produkowany był w latach 1997-2005 i do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością na wszelkich portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Za 20 tysięcy złotych można kupić egzemplarz z końca produkcji, co zdecydowanie zwiększa szansę na zakup auta w dobrym stanie. Audi A6 C5 charakteryzuje się bardzo ciekawym wyglądem, napędem quattro oraz dużym wyborem jednostek napędowych. Do najbardziej polecanych silników należy zaliczyć przede wszystkim silniki benzynowe V6 o pojemnościach: 2.4, 2.8 oraz 3.0l.
Inną ciekawą propozycję stanowi Skoda Superb. Za 20 tysięcy można kupić Skodę z 2007 lub 2008 roku. Ten model charakteryzuje się dużą ilością miejsca z tyłu, niezawodnymi silnikami diesla oraz bardzo pojemnym bagażnikiem.

Czy warto kupić sedana do 20 tysięcy?

Sedany to bardzo komfortowe auta, które idealnie sprawdzają się podczas pokonywania większych odległości. Używane sedany z początku XXI są dość tanie ze względu na wysokie koszty potencjalnych napraw. Przy zakupie takiego samochodu trzeba bardzo uważać, aby nie trafić na wadliwy egzemplarz, który może okazać się studnią bez dna. Istnieje jednak możliwość kupienia auta w bardzo dobrym stanie, które posłuży nam przez kolejne kilka lat. Warto zatem rozważyć zakup sedana w takiej cenie.

Udostępnij