cobrabusy.pl

Blog tematyczny z zakresu motoryzacji, detailingu i mechaniki.

Detailing

Najlepszy zestaw kosmetyków samochodowych

Najlepszy zestaw kosmetyków samochodowych

Kosmetyki samochodowe są bardzo pomocne w utrzymaniu czystości. Dla jednych wydają się fanaberią, jednak w praktyce są niezbędne. Warto dowiedzieć się, jaki zestaw kosmetyków samochodowych będzie najlepszym wyborem.

Kosmetyki do auta

Dla niektórych ludzi wizyta na myjni samochodowej to wszystko, co robią, żeby poprawić estetykę swojego auta. Jednakże nawet po takiej rutynowej wizycie sprawdza się świetnie parę niezbędnych produktów do pielęgnacji auta. Jeżeli ktoś ma obsesję na punkcie wyglądu karoserii oraz wnętrza, zdecydowanie nie przepuści okazji, żeby skompletować kuferek ulubionych preparatów kosmetycznych do samochodu. Niekiedy ceny takich kosmetyków są przystępne. W skład kompletnego zestawu kosmetyków samochodowych wchodzi m.in.:
– ściereczka do osuszania lakieru
– szampon
– wosk
– preparat do czyszczenia szklanych powierzchni
– uniwersalne środki czyszczące oraz myjące
– produkt, który zabezpiecza plastik oraz opony

Najlepszy zestaw kosmetyków do samochodu

Sporo osób zastanawia się, jak skompletować zestaw do pielęgnacji auta. Okazuje się, że karoseria często wymaga kąpieli. Pośród kosmetyków samochodowych do pielęgnowania karoserii najistotniejszy jest właściwy szampon. Najlepiej zakupić preparat z woskiem. Po umyciu karoserii nie warto czekać, aż lakier sam wyschnie. Najlepiej będzie zastosować chłonne ściereczki, które nie pozostawią po sobie żadnych paprochów, a przy tym nie porysują lakieru. Chłonne ściereczki od lat są wykorzystywane przez kierowców. Idealnie nadają się do wycierania lakieru. Do samodzielnej korekty koloru przydaje się mleczko ścierne, które można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w relatywnie niskiej cenie. Po dokładniejszym umyciu, a ponadto wysuszeniu powierzchni da świetne efekty. Istnieją też inne niezbędne kosmetyki samochodowe. Warto będzie przyjrzeć się reflektorom oraz lampom. Z pewnością żaden środek nie zastąpi specjalistycznego przedsiębiorstwa, które zajmuje się regenerowaniem. Samemu można jednak sporo działać, jeżeli zastosuje się specjalne środki myjące do plastików bezbarwnych, a także do szklanych powierzchni. Zestaw kosmetyków samochodowych powinien być złożony między innymi z płynu do mycia szyb oraz niewidzialnej wycieraczki. Żeby skutecznie eliminować zacieki po wodzie oraz powstałe kolejno zabrudzenia, warto zastosować właśnie te dwa produkty.

Sprawdzone kosmetyki do auta

Warto zaznaczyć, że kosmetyki samochodowe mogą też pomóc w czyszczeniu obręczy. Bardzo istotne jest dbanie o ich stan. Zmiana koloru, polerowanie, woskowanie oraz mycie – wszystko to ma mocno podkreślić kształt felg, a ponadto ich charakter. Do pielęgnacji kół najlepiej będzie zakupić wosk zabezpieczający do felg, oddzielony wosk do opon oraz skuteczny preparat do czyszczenia zabrudzeń. Jeżeli na felgi nałoży się wosk i regularnie będzie usuwany z nich brud, wtedy bardzo szybko zyskają na estetycznym wyglądzie, co jest kwestią priorytetową dla wielu kierowców. Zestaw kosmetyków samochodowych powinien posiadać każdy kierowca.

Udostępnij